logo
Bize Yazın

Özel Eğitim Programlarımız

MEB müfredatına uygun programlar

Uygun bina

To heighten self-awareness and enhance self-esteem through acceptance.

Uygulamalı Eğitim

To encourage the children to be responsible for their own individual.

Açık okul

To encourage every child to express their individuality appropriately.

Deneyimli personel

To provide a wide range of Outdoor Education programmes using.

Çevrimiçi kaynaklar

To provide opportunities for involvement in a wide range of sports.

Müfredata uygun

Outdoor learning and tending to our school garden is a big part of day.

Öğrenme Güçlüğü (Disleksi)

Öğrenme güçlüğü (disleksi), bir çocuğun zekası normal yada normalin üstünde olmasına rağmen dinleme, düşünme, anlama, kendini ifade etme, okuma-yazma veya matematik becerilerinde yaşıtlarına ve zekasına oranla düşük başarı göstermesidir.

Yaygın Gelişimsel Bozukluklar

Yaygın gelişimsel bozukluklar (YGB), sosyalleşme ve iletişim gibi çoklu temel fonksiyonların gelişmesinde çeşitli sorunları kapsayan beş temel bozukluğu içeren psikiyatrik bir tanı grubudur.

Zihinsel Engelliler

Zihin engelliler, özel eğitime muhtaç çocuklar içerisinde oldukça önemli bir grubu oluşturmaktadır. Zihin engelli çocuklara ilişkin ilk tanımların 1800’lü yıllara dayandığı; daha açıklayıcı tanımların ise 1900’lü yıllarda yapıldığı gözlenmektedir.

Davranış Bozuklukları

Davranış bozuklukları: Çocuklar her yeni gelişim dönemine geçtiklerinde yeni beceriler kazanırlar. Çocuğun edindiği her yeni beceri beraberinde çözülmesi gereken bir sorunu da getirir.

Down Sendromu

Down Sendromu, insanda genetik düzensizlik sonucu, fazladan bir 21. koromozomun bulunması ve bu durumun getirdiği sorunlardır.

Duyu Terapisi

İnsan vücudunun bazı bölgeleri uyarılarak duyuların birbirleriye uyumlu çalışmaları sağlanabilir. Duyusal işlemler merkezi sinir sisteminde gerçekleşir. Duyularımız uyumlu bir şekilde çalıştığı taktirde, beynimiz gelişime, yeni bilgilere ve öğrenmeye daha açık olur.

Open chat
Yardım İster misiniz?
Merhaba
Yardım İster misiniz?